1.Meciurile se joaca 90 minute fara prelungiri in caz de egalitate

2.Punctajul se acorda:

-Victorie: 3 pct
    -Egal: 1 pct
    -Infrangere: 0 pct

3.In cazul intreruperii meciului din cauza unei conexiuni slabe,veti relua meciul si veti juca restul de timp ce a ramas din minutul intreruperii pana in minutul 90 al partidei,scorul considerandu-se cel ce era inainte de a se intrerupe.

4.La sfarsitul meciului cine apasa ALT+TAB sau butonul WINDOWS si iese,adversarului aparandu-i pe ecran: 'Connection Lost' va fi doar avertizat la primele 2 abateri,apoi la a 3a invins la masa verde sau chiar exclus din campionat.

5.Nu Aveti voie Q+W decat din jumatatea adverasarului

6.Golul Din corner este Interzis !

7.Executarea cornerului direct pe bara este Interzisa !

8.Nu aveti voie sa apasatzi a+d din careul vostru!

9.Fiti Fair-Play,respectati-va adversarii si veti fi respectati !

10.Jucatzi Fair-Play in mekiuri.Daca veti lua 2 cartonase rosii intr-un meki vetzi pierde mekiul cu 3-0 la masa verd